Registracija
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 123 ... PoslednjePoslednje
Pokazuje rezultate 1 do 10 od 39
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    26
    Demo Snimci
    7
    Downloads
    340
    Uploads
    24

Ritam za Yamahu (.sty) od MIDI fajla

Pozdrav, interesuje me kako da napravim ritam za yamahu od midi fajla. Nemam aranzer vec ritmove pustam preko OMB koji je podjednako funkcionalan kao i aranzer. Znam da postoji brdo programa za to, ali mene zanima kako rucno da napravim. Koristim Cakewalk Music Creator 2002 za obradi MIDI fajlova, vrlo je lak za koriscenje, i odgovara mi. Kao prvo kada sve sredim, kada imam sve varijacije, prelaze itd. u jednom MIDI fajlu, treba da postavim markere, od prilike znam da ih postavim, ali ne znam sta da u pisem kako bi OMB prepoznao koja je var, fill itd. Onda me zanima na koji nacin da sredim CV (Chord Variation), da u duru, molu i sedmici svira drugacije bass, kontru itd. I na kraju me zanima kako taj sredjen MIDI da pretvorim u .STY?

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    4
    Citiraj Originalno napisano od NikolayTheM Vidi poruku
    Pozdrav, interesuje me kako da napravim ritam za yamahu od midi fajla. Nemam aranzer vec ritmove pustam preko OMB koji je podjednako funkcionalan kao i aranzer. Znam da postoji brdo programa za to, ali mene zanima kako rucno da napravim. Koristim Cakewalk Music Creator 2002 za obradi MIDI fajlova, vrlo je lak za koriscenje, i odgovara mi. Kao prvo kada sve sredim, kada imam sve varijacije, prelaze itd. u jednom MIDI fajlu, treba da postavim markere, od prilike znam da ih postavim, ali ne znam sta da u pisem kako bi OMB prepoznao koja je var, fill itd. Onda me zanima na koji nacin da sredim CV (Chord Variation), da u duru, molu i sedmici svira drugacije bass, kontru itd. I na kraju me zanima kako taj sredjen MIDI da pretvorim u .STY?
    Ako markeri nisu dobro postavljeni ili su neispravni, Style ne može funkcionirati dobro.

Prouči taj dio pomoću googla pa onda možemo dalje.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    01.02.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    415
    Uploads
    15
    program midi2style je dobar ja sam probao ali nemogu sve da povezem, dobro bi bilo ako neko zna o ovom programu da napise..

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    4
    Reci Ibro gdje je zapelo pa da pomognemo.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    01.02.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    415
    Uploads
    15
    Hvala drug sto zelis da pomognes,ovako kad napravim od midija ritam u tom programu na intro stavim fospil a na main samo ritam ali ono bude sve isto i kad je pjesma u molu ja na klavijaturi drzim dur i ono svira ok ali ako stisnem mol kao da distonira..i jos nesto pitao bi kako da konvertujem ritmove kad imam ritam sa mega voice da ne budu u mega voice i obrnuto kad hocu da od obicnih ritmova ubacim mega voice..veliki pozdrav..

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    4
    Yamaha automatski određuje Chord Root / Chord Type kao CMaj7. To znači, kada neki style sviraš s lijevom rukom i pritisneš C dur on će odsvirati upravo ono što je unešeno u kanal tog styla. U tvom se slučaju događa da ti čuješ mol bez obzira što si lijevom rukom stisnuo dur. To je zato jer se "pokreću" tonovi koji se nalaze u kanalu styla. Možda je objašnjenje zbunjujuće i nećeš ga razumjeti "na prvu" ali evo opisa s kojim ću ti približiti problem.

Predpostavimo, ti si iz MIDI-ja prebacio 2 taka u CHORD1. Recimo da su to note koje sviraju su C ES G (nekakva kontra) i one zvuče kao mol. Kada pokreneš taj style, pritišćeš C dur u lijevoj ruci i on svira upravo ono kakvu je naredbu i dobio, svira Cmol. Kada u lijevoj ruci pritisneš Cmol, čuju se tonovi C D G. To se događa zbog onog što sam napisao u prvoj rečenici ovog posta.

Da bi riješio svoj problem trebaš sve taktove koje želiš prebacivati iz MID-ja pretvoriti da sviraju kao dur. Pri tome je dobro da taj dur u sebi ima i sedmi ton, H. Ako govorimo o klasičnoj kontri to bi onda bili tonovi CEGH. Ako su tonovi tako odsvirani i postavljeni u CHORD u stylu, svi će hvatovi zvučati dobro. Pokušaj s malim testom i bit će ti mnogo jasnije ovo o ćemu sam pričao, pisao.
    Promjene ovog CHORD-a iz mola u dur možeš napraviti u midi2style pomoću Style editor (Ctrl+D) ali zbog jednostavnosti preporučam da to napraviš u MIDI editoru koji koristiš prije samog ubacivanja taktova u Style.

Što se tiče micanja MV soundova to možeš riješiti isto s Editorom s kojim obrađuješ MIDI. Jednostavno označiš tonove iznad B5 i obrišeš ih. Postoji alat MIDImegavoicecleanar koji možeš upotrijebiti u tu svrhu.
    Ako želiš naprvaiti suprotno, onda ovisno o klavijaturi, imaš program koji to radi. Zove se MEGAenhancer i možeš ga skinuti s Yamahine stranice. U njega ubaciš MIDI, odrediš kanal, quantizaciju i potvrdiš sa CONVERT.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    01.02.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    415
    Uploads
    15
    Mnogo ti hvala vidim da si se potrudio da objasnis,nisam neki svirac vise pjevam ali pokusavam i sa svirkom imam tyros4 te programe sam probao ali negdje zabrljam tako da mislim da sam na pravom putu naravno uz pomoc dobrih ljudi koi zele pomoci..sada mi najvaznije ako bi mogao da saznam kako mv da brisem iz styla i kako kod styla koi nemaju mv da ih ubacim ..mv ako imaju u style nemogu da zamjenim naprimjer semplovanu gitaru jer kad je zamjenim samo skripuce..
    a neke ritmove koi su super ali nisu sa mv kako da ih ubacim ..pozdrav

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    4
    Odgovorio sam u postu iznad.

Dodavanje MV radiš sa MEGAEnhancer V1.3.2, skini ga s Yamahine stranice. Rukovanje je sasvim jednostavno.

Za uklanjanje MV koristi program MIDI Mega Voice Cleaner.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    01.02.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    415
    Uploads
    15
    To je za midije MEGAEnhancer V1.3.2 kad ucitam style ne pokaze mi nigdje bass iobrise mi ots,da li ima neki program za style

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    4
    Open > kod Files of type odaberi All files(*.*) i moći ćeš učitati i Style.
    Tada za željenu traku odaberi others i pojavit će se padajući izbornik kao na slici, odaberi instrument, quantizaciju i potvrdi sa Convert.
    Ovo je za MEGAEnhancer.

Kod MIDI Mega Voice Cleaner isto nema veze što piše MID prilikom pozivanja fajla, samo potraži STY i unesi ga u program. Nakon toga te traži lokaciju gdje ćeš ga spremiti i to je to. MV je nestao iz STYLA ili MIDI-ja.

slika 2.jpg

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top