Registracija
+ Odgovori na temu
Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    17.10.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    125
    Uploads
    5

Kako napraviti KMP od mp3/wav fajla

Zanima me kako da napravim Loop za Triton od mp3 ili wav fajla? Recimo, kao sto imaju one fore iz maratonaca ili ko to tamo peva mapirane po dirkama, tako bih ja hteo da ubacim neke svoje fore. Jel moze neko ko zna da napravi neki mali tutorial? Hvala unapred

Ace avatar
    White Noise

Status
    Clan od:
    04.11.2011
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    5
    Thanks (Zahvalili se)
    115
    Demo Snimci
    17
    Downloads
    428
    Uploads
    31
    Moze to. Treba ti Awave studio. Uvedes semplove, kreiras nov instrument i u podesavanja za taj novi instrument kad klikas na dirke mozes odabrati za svaka dirka koji od uvedwnih semplova da svira.
    Veceras cu ti malo opsirnije napisati, sa slikama.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    17.10.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    125
    Uploads
    5
    E to, vidim da znas o cemu pricam. Hvala Ace, car si. Ocekujem tutorial

Ace avatar
    White Noise

Status
    Clan od:
    04.11.2011
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    5
    Thanks (Zahvalili se)
    115
    Demo Snimci
    17
    Downloads
    428
    Uploads
    31
    Ajmo ovako redom sad, slika po slika

1.
    Prvo sto trebas uraditi je ucitati sve Wav fajlove koje ces koristiti u Awave Studio. Fajlovi stoje u desnu polovinu prozora, u levu stoje instrumenti. Ako ti Awave sam kreira instrumenti kad ucitas Wav fajlove obrisi te instrumente. Kasnije ces sam kreirati instrumente.

1.JPG

2.
    Kad kliknes dvaput na neki sempl otvori ti se prozorcic za editovanje. Root key je nota koja je odsvirana. Kad radis multisample za neki instrument mora biti za svaki sample navedena koja je to nota. Ako je loop u pitanje ili neke zezalice onda napisi dirku na koju hoces da se taj loop nadje. Volume adjustment dozvoljava da podesis glasnocu sempla. Nekad sam primetio pise -96db automatski, ti ga uvjek stavi na 0.00 da ne bih imao probleme, da ti bude sempl tih ili previse glasan.

obrada.JPG

3.
    Kad kliknes na Editor imas mogucnost da skratis sample ako ti je predugacak i previse zauzima.
    Ono sto ovde bi vrsilo posao je dugme PROCESS. Odaberes to i ides Cut away selection kao na slici. Kod Range selected upises od koji do koji deo ces brisati i kliknes Next i Finish

4.JPG

Druga stvar je Trim data after loop end point. Ukoliko je sample vezan u loop onda imas uvodni deo sempla i negde na sredinu je loop-ovan deo koji se ponavlja tako da posle loopa ti ostaje deo sempla koji neces cuti pa sa ovom opcijom mozes ga obrisati kako bi ustedeo memorije.

5.JPG

4.
    Ako imas potrebe da odradis loop to se radi u odeo gde si i pise Loop naravno
    Ako neznas loop se radi kad hoces da dok drzis dirku sample se ponavlja u krug, ko sto je recimo klarinet. Sempl traje 5 sekunda, al kad uradis loop markira se recimo 8 sekunda da vraca na 4 i tako se ponavlja deo 4s-8s da dok drzis dirku ne prekida zvuk. Slika govori vise od reci, sa slajdere ispod grafika mozes ga sam traziti ili kliknuti na Find za Awave da nadje sam to. Kad Awave sam trazi, taj proces moze da potraje i par minuta (narocito ako kompjuter ti nije nesto posebno jak). Na kraju stisnes Apply da zacuvas sve to.

3.JPG

5.
    Nakon sto obradis sve semplove ides sa desnim klikom Add new instrument u levi deo prozora.
    Mozes dati novo ime instrumenta kako ti zelis sa desni klik i Rename instrument.
    6.JPG

6.
    Instrumente imaju Layere. Tebi treba jedan layer samo. Kliknes desni klik i odaberes Properties for layer.

7.JPG

7.
    Sad vidis klavijaturu. Kad kliknes na neku dirku otvori ti se prozorcic za da dodas novi region. Region moze biti jedna dirka ako planiras ta dirka da ima zasebni sempl. A ako planiras jedan sempl da bude na 5 dirke od C2 do E2 onda naravno tako upises u Key range. Na kraju kliknes New region.

8.JPG

8.
    U prozorcic koji ti se otvori trebas odabrati sempl koji ce da svira na dirke od taj region. Kod Waveform link odaberes neki sempl od onih koji si ucitao i kliknes OK da zacuvas to tako.

9.JPG

9.
    Ovde cu ti dati samo pogled kako izgleda klavijatura sa korak broj 7. nakon sto dodas regione na dirke i semplove.
    Ja sam dodao eto dva sempla na dve dirke. Na kraju kliknes Apply ili OK i bice ti to zacuvano u instrument.

10.JPG

10.
    Ostaje jos da memorises instrument a to se radi sa desni klik na instrument i Save selected instrument as. Napises mu ime, tip odaberes KMP - Korg Triton keymap file i ides save.

11.JPG

Ja se nadam da sam pomogao. Ukoliko ima jos pitanja tu sam.

5. Thanks gligorij se zahvalio za post
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    17.10.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    125
    Uploads
    5
    Odlican tutorial, svaka cast Ace i hvala. Detaljno i slikovito objasnjeno

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24

WAV u KMP

Evo napravio sam jedan tutorial o ovome, nadam se da ce nekom koristiti pozz

8. Thanks Ace se zahvalio za post
    Ace avatar
    White Noise

Status
    Clan od:
    04.11.2011
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    5
    Thanks (Zahvalili se)
    115
    Demo Snimci
    17
    Downloads
    428
    Uploads
    31
    Bravo za tutorial. Verujem da si mnogima pomogao

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Nadam se da jesam

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Samo da dodam, verovatno nece na svim semplovima da bude koji je ton u pitanju npr. C1 D2 E3 itd. kada je takva situacija ja uporedjujem sa klavijaturom.

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top