Registracija
+ Odgovori na temu
Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    25.08.2017
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Kako postati pevač danas?

Pozdrav svim članovima foruma!

Ovako, uskoro punim 18 godina i velika mi je želja da postanem pevač. Od malih nogu se primećivao moj talenat, naš porodični prijatelj s kojim nismo bili dugo u kontaktu (nekih 8 godina verovatno) me je pitao šta se izdešavalo sa mnom i da li sviram nešto pošto on pamti da sam bio vrlo muzikalan. Dobio sam pohvale i od mnogih ljudi koji su imali prilike da me čuju, kao i profesora muzičkog. I majka i otac su imali lep glas. Naravno, znam da pevanje zahteva dosta vežbe i da talenat nije jedina bitna stavka te zato i tražim ljude koji bi mi mogli dati dobar savet.

Vidim da je sad široko zastupljena manija za pevanjem i da bi mnogi hteli da budu pevači, ne znam koliko tu ima mesta za neke nove pevače. Ja nemam nikakvog formalnog znanja, sluhista sam. Od opcija trenutno vidim samo Pinkove Zvezde i Zvezde Granda. Prijavio bih se na audiciju, ali me brine konkurencija (mada, meni bi odgovaralo i da se bar pojavim na sceni, da makar dobijem neki mali vetar u leđa).

Raspitivao sam se za časove pevanja, ali su cene nažalost velike za moj trenutni budžet i ne bih želeo da roditelje stavljam u nezgodnu situaciju. Da li ovde ima nekog pevača/ice da mi da savet, šta mi vi predlažete? Da li da se prijavim pa šta bude?
    Poslednje uredjivanje od panther99 : 25.08.2017 at 21:49

korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    90
    Uploads
    2
    Prvo i osnovno ako zelis da se bavis pevanjem je da naucis da pravilno dises dok pevas, da nebi kroz par meseci intenzivnog bavljenja ovim poslom toliko ostetio glasne zice da te ni svi ORL hirurzi ovog sveta nebi okrpili,

drugo traznja za dobrim vokalima uvek postoji tako da ako to lepo radis uvek ces imati posla,

na grand i ostala takmicenja uglavnom idu i prolaze vec iskusni tezgarosi koji bi time dobili vise posla i povecali cenu svog rada itd... neznam koliko bi ti to dalo vetar u ledja ili bi te razocaralo da batalis sve,

da bi uspeo u ovom poslu moras da budes pomalo drcan i da sam izguras mnoge stvari pa i bez pomoci roditelja,

neznam koliko ce ti ovo pomoci ali ce ti ovo isto reci svako ko ima i malo iskustva u ovom poslu a zeli da ti iskreno pomogne...

3. Thanks panther99 se zahvalio za post
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    25.08.2017
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zahvaljujem na odgovoru! Krenuo sam već da vežbam disanje i neke vežbe za zagrevanje glasa, trebaće mi neko vreme dok se ne naviknem na disanje iz stomaka, ali ide polako. Viđao sam i dosta mojih vršnjaka u Pinkovim Zvezdama, ali kad već kažete da idu obično iskusniji, onda ću definitivno raditi na tom polju za sad i ostaviti audicije za kasnije.

korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    90
    Uploads
    2
    Vrlo pametno, kad postignes repertoar od nekih bar 300-totak pesama mozes poceti i raditi, ukoliko znas svirati npr. klavijaturu mogao bi sam raditi, mada netreba bezati ni od rada na matrice ukoliko dobro pevas, ili pronadji nekog klavijaturistu i vozi... nek je sa srecom...

6. Thanks panther99 se zahvalio za post

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top