Registracija
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PoslednjePoslednje
Pokazuje rezultate 1 do 10 od 20
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    22.09.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    63
    Uploads
    0

Yamaha-Kontakt 5-One Man Band = Ludnica!

Pozz svima

Naime imam par pitanja i nekoliko problema koje ne mogu sam da resim pa bih molio za pomoc iskusnijih kolega.
    Sviram cisto ovako iz hobija (lazem svirao sam svaki dan do pre dve godine ali na igrackama tj ucio, svirao, glupirao se...) i posto nisam u situaciji da nabavim neki konkretan aranzer danas sam kupio Yamahu PSR-295 za 50 evra.

Znam da je "krs" od klavijature ali palo mi je na pamet da probam da napravim nesto sto lici na pravi aranzer putem kontakta i one man band-a jer ova klavijatura za razliku od prosle koju sam imao (casio neki, nesto...) poseduje midi izlaz, tj usb midi ili kako god.

E sad prvo pitanje Da li je moguce od ovoga napraviti posten aranzer, tacnije da vucem sve potrebne ritmove i smplove preko kompjutera??

I drugo pitanje da li je moguce to napraviti tako da sve komande menjam preko klavijature, tipa da promenim ritam i varijacije, da promenim boju da podesavam tempo i tome slicno?

Pratio sam neke klipove kako da ubacim odredjene setove u OMB i Kontakt ali nikako da ih usaglasim da rade zajedno. Povezao sam preko midi Loop be virtuelnog kabla ali i dalje ne rade zajedno. Tipa pustim ritam (koji sam konvertovao za psr9000) u omb i ne radi nikako.
    Pre toga sam normalno to sredio u kontaktu, tj iz seta konvertovao PCM fajlove, pa ih prebacio u wav, pa onda iz wav-a u kontakt sredjivao ritam i poredjao kako to treba. U pitanju je bio **** begin ritam ali nikako da ga pustim da proradi.

I tu sam lupio o zid, ni napred ni nazad?
    Sta sad, kako dalje?

Dakle, ideja je da napravim nesto slicno onom klipu gore. Edit: klip je izgleda uklonjen jer sam verovatno prekrsio neko pravilo
    Svaka pomoc je dobrodosla

Poslednje uredjivanje od bokisa : 09.10.2016 at 23:21

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    Pozz...Kazi mi konkretno sta ne radi/sta se desava?

+Dali imas ASIO4ALL
    reci mi dali si povezao OMB I Kontakt 5 kako treba?

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    22.09.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Da koristim asio drivere.

Evo recimo kada ucitam neke boje u Kontakt normalno ih sviram preko klavijature, bez kasnjenja bez icega i sve okej radi. Ali kada hocu da povezem omb i kontakt nista se ne desava niti mogu da sviram ove boje niti se cuje ritam. Mogu jedino kad zatvorim omb da sviram ponovo solo boje u kontaktu i to je to.

Pratio sam neki klip na youtube-u kako povezati omb i kontakt (mislim da se bas tako klip i zove) pa sam tako i ja uradio ali sad ne znam gde sam pogresio.
    Dakle izvuko sam ritam iz seta, tj konvertovao PCM u wav. Onda sam te Wav fajlove prebacio u kontakt i napravio instrument banku (mapping editor). Pa sam onda iz uzeo iz seta User01 konvertovao taj isti ritam za Yamahu psr 9000 da bi Omb mogo da ga cita, onda sam tamo cackao nesto u OMB neki brojevi nesto, tipa za varijacije i fill in dao sam odredjeni broj, tj za jedan vise nego sto je to u instrument banci u kontaktu. Onda sam cackao ono msb i lsb valjda i tu stavio vrednosti na nula. E onda kada sam hteo da pustim ritam preko OMB-a nije se culo apsolutno nista...

Tj tamo na klipu je bilo objasnjeno kako se radi preko MIDI Yoke virtuelnog kabla, a ja posto imam win 7 64bit-a ne mogu midi yoke, nego preko loop be radim. Mozda sa tim ima neke veze?

Evo uspeo sam nekako da povezem kontakt i omb. Imam ritmove i boje sve radi okej.

E sad ponovo problem:
    Prvi problem kako sad da namestim da menjam boje i ritmove sa klavijature u kontaktu i omb-u (da li tu ide neka banka instrumenata ili kako)?
    Drugi problem kako da nemstim da menjam akorde na klavijaturi?

Recimo u kontaktu uvedem bubanj, bas, i neku solo boju(harmonika). Dalje iz nekog razloga registruje mi kad na klavijaturi pritiskam fill in i start/stop dugme(pojma nemam kako, ali eto samo od sebe radi sto je odlicno). Cujem bubanj, cujem solo boju e sad bas mi je manuelni, mada i njega mogu da stavim automatski uz pratnju da ide, tj uz ritam. Ali kako sada da namestim da menjam akorde. Znaci ne u omb-u da menjam akorde kada klikcem misem, nego na klavijaturi da menjam akorde?
    Poslednje uredjivanje od bokisa : 11.10.2016 at 02:04

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    22.09.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Bump.

Elem resio sam sve oko povezivanja i menjanja akorda i ritmova i boja.

Problem mi je sad kako da preko klavijature kontrolisem OMB?? Tipa kako da menjam ritam preko klavijature u OMB-u i kako da recimo napravim da mi start/stop/fill in dugme na klavijaturi ima istu funkiciju u OMB-u???

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    -Instaliraj Midi Yoke!
    u kontaktu odradis ovako
    FastStoneEditor1.JPG

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    In form MIDI Yoke mora da ti bude ukljucen recimo na In form MIDI Yoke 4

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    u omb mora biti ovako stim sto ides na midi yoke 4 ne 2
    k5.jpg
    to ti je u settings

pa uradi i ovo omb.JPG

8. Thanks bokisa se zahvalio za post
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    22.09.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Hvala, ali vec sam sve to povezao i radi kako treba medjutim sad ne znam kako da kontrolisem OMB preko klavijature. Tipa da mi radi start/stop/fill in dugme na klavijaturi. Da ne ide preko tastature nego direktno sa klavijature da salje midi komande u OMB?

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    aha znam i to ali nmg da ti objasnim ovako preko poruke dali imas team wiever ?

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    22.09.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Snasao sam se u medjuvremenu, ali nece omb da radi tako kako sam zamislio.

Presao sam na vArranger, sad sve cepa ko podmazano. Reaguju i komande na klavijaturi Start/Stop/Fill in/Varijacije, povezao i kontakt, u principu kao da imam pa4x sa 100 gigabajta mesta za semplove
    Hvala na pomoci u svakom slucaju

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top