Registracija
+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 21 do 28 od 28
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    99
    Uploads
    2
    Citajuci nesto malo tvojih postova na ovom forumu, skontao sam sa kim razgovaram pa sam mogao da razumem ono sto pises jer pratim tvoj rad i pisanje duzi period, dugo godina se bavim izradom stilova za svoje potrebe uglavnom za Roland aranzere, a u poslednjih par godina sam poceo pomalo da se bavim Yamahinim formatom od kako sam poceo da se zanimam za softverske aranzere, zaintrigirala me je malo ova komanda za sustain on/off jer na nju nisam bas nailazio a valjalo bi to proveriti u stilovima, a style works radi jako losu konverziju tako da sam ja uvek iz njega izvlacio ceo midi file i onda u cubase-u opkroio file i dodelio im markere, pa kroz CASM editor dolazio do stila u yamahinom formatu, u zadnje vreme imam manji problem u vArranger-u u kom trenutno radim da mi trake gde strings drzi kroz taktove u jednoj varijaciji slicno (lower-u) pri promeni akorda ponekad zaostane po jedan ton pa cu proveriti da nije do sustain kontrole.

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    23
    Downloads
    19
    Uploads
    4
    Yamahini Stylovi su veoma specifični. Otvoreni su maximalno za rad i manipulaciju ali isključivo sa softwareom na računalu. Zato nije slučajno što su oni "glavni igrači" kod soft arangera, od starog Style playera, preko OMB, pa sve do danas atraktivnog i sigurno najnaprednijeg vArrangera. Yamaha konstantno komplicira s novim formatima (SFF2) u želji da korisnicima oteža izradu vlastitih ritmova kako bi kupovali skupe stylove iz njihove "butige". Na sreću, mrsi im konce tim entuzijasta koji konstanto izrađuje male alate i nadopunjava već postojeći software i daje ih besplatno Yamaha fanovima. Zahvaljujući upravo njima i njihovom rdu, s Yamaha Stylovima se može baš sve.

Način na koji ti radiš konverziju Style iz drugih klavijatura je jedini ispravan put jer imaš potpunu kontrolu onoga što se događa. Savjetujem ti da sa PRSUTI alatom očistiš Style/midi prije editacije, funkcija je Optimize XG. Vezano uz problem koje spominješ (strings u podlozi), provjeri u CASM postavke na Retrigger Rule (RTR) jer su one odgovorne za "ponašanje" trake kod promjene akorda.

korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    99
    Uploads
    2
    Isprobane su sve opcije u RTR-u medjutim tu je proizvodjac nesto smuckao u opciji Retrigger pa to ne funkcionise, stvar je u tome da kad kad po neka nota ostane bez note off kontrole pri promeni akorda i onda zaostane.

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    23
    Downloads
    19
    Uploads
    4
    Da, dobro koncipiran soft arranger bi trebao pratiti i razumjeti sve parametre kao što to čini i hardware aranžer. Da li je ovaj problem vezan uz usko grlo i zagušenje pri protoku MIDI informacija ili se radi o nedorađenom softwareu, teško je reći.
    Napravi test, isprobaj problematičan Style na nekom aranžeru. Ako se problem prisutan i dalje, treba ga otkloniti u samom Stylu. Ako pak Style radi dobro, onda je uzrok u nekom od ova dva segmenta koja sam spomenuo.

Zanima me tvoje viđenje i iskustva u vezi vArranžera. Jesi li općenito zadovoljan, kako je raditi na njemu u odnosu na hardware instrument, da li se poboljšala situacija vezana uz audio loopove, može li se koristiti na live nastupu bez straha od nekih "iznenađenja" od zamrzavanja ....

Znam da je tema otišla u potpuno drugom smjeru ali se nadam da moderatori u deficitu istih neće mnogo zamjeriti.

korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    99
    Uploads
    2
    Osobno iskustvo ovim softverom je dobro, mogucnosti su velike, i najvise je uradjeno u odnosu na predjasne softvere i stalno se doradjuje, nema neke velike razlike koristiti ga u odnosu na hardver aranzere jer su sve funkcije koje postoje na hardveru tu, koristio sam slice-ovane audio loop-ove kao sto to cine i korgovi aranzeri i to radi dobro, jedan loop koji bi trajao celu varijaciju nisam isprobavao mada ima midi clock koji funkcionise bez problema, u normalnom radu ne dolazi do zamrzavanja retko se desi da pobrljavi pri sviranju akorda (mislim na to da svira pogresne akorde) ali jedan pritisak na recimo manual bas i nazad to resava ali da budem iskren to se jako jako retko desava, mnogi sa njime rade live i ja bih se bez problema usudio da tako i sam radim,

imam jednu molbu za tebe, poslao bih ti jedan svoj stil koji sam sam pravio pa bih voleo da cujem tvoje misljenje ili neku sugestiju ako nesto nije dobro....
    Poslednje uredjivanje od pekilik : 08.11.2014 at 23:02

ckobu avatar
    korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    03.06.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    2
    Thanks (Zahvalili se)
    23
    Downloads
    19
    Uploads
    4
    Hvala za info. Drago mi je čuti da si zadovoljan vArrangerom i on mi se čini kao jedina ozbiljna opcija za entuzijaste koji žele više.

Naravno, pošalji mi link na PP od Styla, rado ću ga pogledati i dati mišljnje.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    21.06.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    1
    Thanks (Zahvalili se)
    1
    Downloads
    261
    Uploads
    1
    ja sam ovako uradio Chord Switching preko programa Style To midi pa80 -i napravio midi taj program sluzi za citanje banki ritmova sa p80 klavijature...tako da zapamtimo ga kao midi fajl neku varijaciju i odemo u Omb pa new style i sada pravimo ritam od tih delova tog ritma..tj midi fajlova..
    a chord switching mnogo zeznuto da se odradi licno u OMB bez ikakvih midi editora i tih sranja..samo ONE MAN BAND V10 ..

https://www.youtube.com/watch?v=LopeAj3a5YQ

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    07.03.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Drustvo meni trazi neki registration key ? Dal neko to ima ili ispravan link za download ?!

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top