Registracija
+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 11 do 14 od 14
    NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Vidi ovako, NIKAD ne mesaj MIDI i AUDIO podatke, to je nebo i zemlja. Tvoja klavijatura ima MIDI IN i MIDI OUT. Kroz MIDI IN port, ona prima signale koje si ti verovatno u OMB ili Kontakt-u podesio da izlaze na MIDI OUT. Udji u MIDI podesavanja kontakta i sve OUT portove stavi na OFF, tako kontakt vise nece da salje podatke u klavijaturu. Prakticno tebi signal putuje: Klavijatura -> Kontakt -> Klavijatura. Zvuk iz kontakt-a ti se nece nikada cuti na zvucnicima od klavijature jer kroz MIDI kabl i MIDI portove putuje samo MIDI podaci i instrukcie, a ne AUDIO signal. Posto koristis LoopBe, u OMB na sve OUT kanale stavi njega, tako ce ti kompletni ritam ici u Kontakt. 1. Kanal ce ti biti Upper (Desna ruka), a od 9. do 16. elementi ritma. predlazem ti da napravis jednu banku u kontaktu na prvom kanalu u kontaktu i u nju poredjas sve instrumente za solo. To isto mozes i za ritmove (Jos 8 banke), mada to ti je za sada nepotrebno jer se ne razumes u programiranje i style editing u OMB. Uradi ovako kako sam ti rekao i nece biti problema, zvuk ce izlaziti iskljucivo preko zvucnika laptop-a, takodje ti preporucujem da iskljucis zvucnike na klavijaturi. Pozdrav

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Drugi deo odgovora (nisam bas pazljivo citao...) u MIDI IN u OMB postavi taj USB-MIDI kabl, a u MIDI IN u Kontakt-u na A port stavi LoopBe, a na B ako hoces mozes da stavis svoj kabl, i onda kada uitas instrument, ako stavis port A, radice preko OMB, ako stavis port B, radice direktno.

3. Thanks vld565 se zahvalio za post
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    15.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    195
    Uploads
    6
    Aaaa radi , hvala kolega NikolayTheM , spojio sam na razglas audio izlaz iz laptopa da bi to moglo pristojno da se cuje ,cak i skripta za tercu radi (postavio je neko ovde na sajtu)...sad samo da podesim pratnju na levoj ruci i to bi bilo to...pozdrav

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    26.04.2016
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Originalno napisano od bobigeograf Vidi poruku
    Pozdrav muzičari. Odličan forum. Ja koristim navedeni program, OMB verzija 10. Za povezivanje na lap top koristim USB to MIDI kab, i Roland XP 10 kao midi klavijaturu. Midi klavijatura-kontroler ovde služi samo za upravljanje u programima na komp, a audio izlaz je sa lap topa, uostalom može se povezati običan Van Basco (za karaoke) da šalje instrukcije iz najobičnijeg midi fajla: ritam, bas, gm boje tj. svoje kanale nekom sempleru koji to svira. OMB učitava ritmove sa Yamahe (psr 9000 u formatu .sty i obične GM midi boje). Može da se poveže (OMB 10) sa nekim semplerom na računaru (Kontakt, Vsampler 3, Hypersonic 2 itd.) Za povezivanje sa semplerima treba jači komp i zvučna. Ja na lap topu (athlon X2) imam 2 gb ram-a, integrisanu zvučnu i ponekad imam plavi ekran kad se ,,prelije ram" kada sve povežem, zbog malo većih semplova u Vsampleru. Na Integrisanoj zvučnoj može da radi dobro, ali sa drajverima assio4all koji smanjuju latenciju (neko prihvatljivo kašnjenje na 2ms) na sempleru. Poznajem druga koji radi ovo bez problema sa jačim kompom, neka zvučna M-Audio audophile, oko 8 gb ram-a i sl.
    Pozdrav svima

Zelim samo jednostavan aranzer (bez povezivanja sa klavijaturom, treba mi samo pratnja za klasican solo instrument tipa violina ili saksofon) koji ce se cuti preko audio izlaza (zvucnici laptopa ili eksterni zvucnici prikljuceni na audio izlaz laptopa) pa sam instalirao Yamaha OMB na laptop sa integrisanom zvucnom kartom i to sve lepo radi, ali je zvucni kvalitet stilova jako los. Da li je problem u tome sto koristim integrisanu zvucnu kartu? Da li bi neka USB eksterna zvucna karta resila problem ili moram da se mucim sa instalacijom i podesavanjem semplera itd.?

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top