Registracija
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PoslednjePoslednje
Pokazuje rezultate 1 do 10 od 14
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    11.11.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    2
    Downloads
    78
    Uploads
    1

Program koji od PC ili laptopa "napravi " aranzer

Kako se zove program koji od PC ili laptopa "napravi " aranzer,znaci da se na njemu nalaze ritmovi i boje i da se to kasnije poveze sa klavijaturom kkoja sluzi kako kontroler,znaci da to sve vucem sa PC ili laptopa.Gledao sam video na kome momak to radi,klavijatura je neki roland povezana sa laptopom preko midija i vuce ritmove i boje od pa 800 i pa2x.

korisnik u prolazu

Status
    Clan od:
    13.07.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    6
    Downloads
    99
    Uploads
    2
    One man band ili Live styler, ja koristim ovaj prvi a oba koriste yamahine ritmove mada se mogu povezati sa nekim od softverskih semplera i na taj nacin koristiti semplove po volji.

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Komplikovano je to malo, treba ti dobar komp, zvucna i dobar midi usb interface, poslusaj u mojim demo snimcima kako to zvuci.

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
    Citiraj Originalno napisano od hadzidinic Vidi poruku
    Naravno ako ti nije bitan durdulj bas i radic kontra

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    11.11.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    2
    Downloads
    78
    Uploads
    1
    Da,ali da li ti treba program da to vuces sa kompa na klavijaturu.Znam za One man band i Live styler i ja sam imao ovaj prvi,al ono sto sam ja slusao zvuci kao da svira pa2x,znaci njegovi semplovi,ritmovi sve znaci,samo sto se to nalazi na kompu i mozes preko bilo koje klav da sviras.

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    17.02.2013
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    0
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Pozdrav muzičari. Odličan forum. Ja koristim navedeni program, OMB verzija 10. Za povezivanje na lap top koristim USB to MIDI kab, i Roland XP 10 kao midi klavijaturu. Midi klavijatura-kontroler ovde služi samo za upravljanje u programima na komp, a audio izlaz je sa lap topa, uostalom može se povezati običan Van Basco (za karaoke) da šalje instrukcije iz najobičnijeg midi fajla: ritam, bas, gm boje tj. svoje kanale nekom sempleru koji to svira. OMB učitava ritmove sa Yamahe (psr 9000 u formatu .sty i obične GM midi boje). Može da se poveže (OMB 10) sa nekim semplerom na računaru (Kontakt, Vsampler 3, Hypersonic 2 itd.) Za povezivanje sa semplerima treba jači komp i zvučna. Ja na lap topu (athlon X2) imam 2 gb ram-a, integrisanu zvučnu i ponekad imam plavi ekran kad se ,,prelije ram" kada sve povežem, zbog malo većih semplova u Vsampleru. Na Integrisanoj zvučnoj može da radi dobro, ali sa drajverima assio4all koji smanjuju latenciju (neko prihvatljivo kašnjenje na 2ms) na sempleru. Poznajem druga koji radi ovo bez problema sa jačim kompom, neka zvučna M-Audio audophile, oko 8 gb ram-a i sl.

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Moze sve to da se sredi, ja sam cak zija set preradio za omb

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
    Citiraj Originalno napisano od hadzidinic Vidi poruku
    Naravno ako ti nije bitan durdulj bas i radic kontra

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    15.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    191
    Uploads
    6
    Pozdrav kolege . Da li neko zna kako da uvedem ritam iz One Man Band v10 u kontakt 5 ? Instalirao sam "studio drummer library" za kontakt pa bih hteo da ritam iz OMB koristi ove akusticne bubnjeve iz kontakt-a . Imam instaliran i virtual midi kabal LoopBe , midi portovi u oba programa podeseni po uputstvima pronadjenim na netu , takodje i midi kanali u OMB u Midi out od 9 do 16 stavljeno LoopBe . Da napomenem da klavijatura (moj stari roland e96) nije povezana sa laptopom jer tek za par dana treba da mi stigne Usb to Midi kabli iz nemacke posto je tamo zmnogo jeftiniji .
    Kako sam shvatio , sustina je u tome da u Kontaktu svaki element bubnja bude na po jednom od kanalu 9-16 , dok su u OMB kanali 9-16 izlazni .
    Moze li neko ko je imao iskustva sa ovim da mi napise koji element bubnja treba da bude na kom kanalu , i da li bi to podesavanje moglo da se koristi kao univerzalno za bilo koji ritiam , ili se posebno za svaki ritam moraju redjati elementi bubnja . Inace imam neku rumbu sa semp.bubnjem sa korga a konvertovanu u yamaha psr sty format za OMB .

NikolayTheM avatar
    napredni korisnik

Status
    Clan od:
    07.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    4
    Thanks (Zahvalili se)
    37
    Demo Snimci
    8
    Downloads
    372
    Uploads
    24
    Yamaha standard:
    9. kanal: Perkusije
    10. kanal: bubanj
    11. Kanal: Bass
    12. kanal: Chord 1 (Kontra)
    13. kanal: Chord 2 (Nesto drugo, npr. druga kontra, neki organ i sl.)
    14. kanal: Pad (patos)
    To ti je standard po kom funkcionise jedan ritam.
    Tebi treba bubanj, postavi drumkit iz studio drummer-a na 10. kanal, zatim ides na Options Drum Kit-a i MIDI Maping preset stavi na GM. i cuces ritam.

9. Thanks vld565 se zahvalio za post
    registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    15.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    191
    Uploads
    6
    Hvala druze , to je to , evo proradio je ritam na 10-tom kanalu .

registrovani korisnik

Status
    Clan od:
    15.04.2012
    Hvala za Post
    Thanks (Zahvalio se)
    3
    Thanks (Zahvalili se)
    0
    Downloads
    191
    Uploads
    6
    Evo stigao je i Midi to Usb kabal i posle par sati cackanja i dalje sam na pocetku . Povezao sam OMB i Kontakt 5 , pustio ritam u OMB koji koristi akusticne bubnjeve preko kontakta i to sve radi tj. cuje se na zvucnicima laptopa ta rumba ali ne salje preko midi-a u klavijaturu . Dakle na klavijaturi se nista ne desava . Takodje , otvorio sam neku harmoniku u Kontakt i kada kliknem misem na bilo koju dirku u kontakt cuje se zvuk na klavijaturi (na njenim zvucnicima) ali zvuk nekog klavira (mislim da je to klavir iz e96) , dok se istovremeno na zvucnicima laptopa cuje ta harmonika...i tako kad ucitam bilo koju boju u kontakt na laptopu se cuje bas ta boja a na klavijaturi uvek klaviriz e96.. znaci boja se cuje samo kada u programu kliknem misem na neku dirku a kada pritisnem bilo koju dirku na klavijaturi ne dogadja se nista .
    Kad ukljucim samo OMB (bez kontakta) i ucitam ritam on ide preko klavijature , hvatanjem akorda poziva ritam iz OMB ali ne mogu da ga kontrolisem , ne reaguje harmonija , prelazi , varijacije , samo tempo kontrolise ....Ako je u OMB selektovan recimo Dmol ritam uvek ide u Dmol bez obzira koji akord hvatam na klavijaturi.

S obzirom da se ne razumem bas u midi podesavanja zamolio bih nekog ko ima iskustva sa ovim stvarima da mi objasni onako okvirno u kratkim crtama sta je sve potrebno podesiti u kontaktu i sta je sve potrebno podesiti na klavijaturi u opciji za midi kanale da bi mogao da vucem boje i ritmove im kompjutera .
    Pretpostavljam da je to malo komplikovanije i zavisi od klavijature do klavijaturu te da niko nece sad da mi objasnjava korak po korak sta i kako treba ali onako samo najbitnije stvari da bih znao u kom pravcu da idem . u pitanju je roland e96 .
    Poslednje uredjivanje od vld565 : 01.07.2013 at 00:58

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati dodate fajlove
  • Ne možete uredjivati svoje postove
Back to Top